Judges 2017

Margaret Ajibode - Obatec
Tom Allen - Computing
Liz Bacon - University of Greenwich
Jeremy Barlow - BCS, The Chartered Institute for IT
Dalim Basu - BCS, The Chartered Institute for IT
Richard Beck - QA
Louise Bennett - Vivas Ltd
Craig Blackford - Waitrose (John Lewis Partnership)
Andrew Brown - National Grid
Steve Burrows - BCS ELITE,The Computing Leadership Forum
Graeme Burton - Computing
Tim Chapman - Fujitsu
Craig Chapman- Smith Specsavers
Jos Creese - CCL
Tim Crumpler - St. James's Place Wealth Management
Tari Dogra - St. James's Place Wealth Management
Graham Doig - Microsoft Corporation
Paul Fletcher -  BCS, The Chartered Institute for IT
David Evans - BCS, The Chartered Institute for IT
Peter Gothard - Computing
Nigel Green - HM Revenue & Customs
Chris Green - DMG Lewis
Carl Harris - BCS,The Chartered Institute for IT
Chole Booth - Nationwide Building Society
Wendy Hill - Thames Water
Nic Holt - Fujitsu
Andy Kinnear - NHS - South| Central & West CSU
Steve Latchem - MOD
Malcolm Leckie - Royal London
John Leonard - Computing
Ian MacIntyre - NHS Leadership Academy
Sharm Manwani - Henley
Louise McCarthy - Ebrd
James McPherson - National Grid
John Morton  - Computers Processes and Management (CPM)
Frieda Morton-Evans - Thames Water
Kim Newark - Waitrose (John Lewis Partnership)
Squadron Leader John Nicholson - Royal Air Force
Louise Nickson - Deloitte
Lee Parry - Fife Council
John Pritchard - BCS, The Chartered Institute for IT
Freddie Quek - Henley Business School
Carole Ratcliffe
Kurt Roosen - BCS, The Chartered Institute for IT
Paul Rowe - Oracle Corporation
Peter Schofield - HMRC
Gary Semple - Deloitte
Michelle Shakesheff - Zurich Insurance
Brig Sara Sharkey - MOD
Matt Sharp - Wesyfield
Patrick Stenhouse - Royal London Group
Stuart Sumner - Computing
Dave Stowell - Royal London Group
Dale Titcombe - BCS, The Chartered Institute for IT
Ash Vadgama - AWE PLC
Murray Walding - Specsavers
Jackie Watson - AWE
Sarah Winmill - British Transport Police
Paul Zakary - Royal Air Force